Download

فراخوان همایش زیست فناوری دامی

تحولات شگرفی که معیارهای اقتصادی، سیاسی و حتی فرهنگی و اجتماعی جهان معاصر را دگرگون ساخته، زاییده ظهور فناوری های نوین است که عمدتا در عرصه علوم زیستی و همگرایی این فناوری ها نمایان گشته است. زیست فناوری بعنوان یکی از مهمترین فناوری های قرن 21 بوده که در نقشه جامع علمی کشور نیز جزو فناوریهای با الویت الف معرفی شده است. در این بین اهمیت به امنیت و سلامت غذا و دارو در دنیا باعث توجه هر چه بیشتر به شاخه زیست فناوری دامی شده است. توسعه صنعت دام، طیور و آبزیان در ایران بعنوان دومین صنعت با گردش مالی بالا نیاز به توجه بیشتر به این بخش از زیست فناوری در کشور را نشان میدهد. به همین منظور و با استعانت از پروردگار متعال گروه زیست فناوری دامی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری تصمیم به برگزاری اولین همایش زیست فناوری دامی با همکاری موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، انجمن علوم دامی کشور، انجمن بیوتکنولوژی ایران، دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی و سازمان های اجرایی مرتبط گرفته است. یکی از نقاط قوت این همایش دعوت از برخی چهره های مطرح بین المللی داخلی و خارجی و تعامل فیمابین میباشد.

اهداف

 • ارائه آخرین دستاوردهای علمی محققان در زمینه های مختلف زیست فناوری دامی
 • ایجاد فضای تعامل و هم اندیشی علمی بین محققان و اندیشمندان در حوزه های مختلف زیست فناوری دامی
 • دعوت از اساتید، دانشمندان، سیاستگذاران و ... مرتبط با زیست فناوری دامی از ایران و دیگر کشورها و ایراد سخنرانی های علمی توسط آنها، تبادل نظر، بازدیدهای علمی و ..
 • جلب توجه مسئولین کشور به اهمیت زیست فناوری دامی و حمایت از رشته ها و زمینه های تحقیقاتی مرتبط جهت توسعه و پیشرفت کشور
 • معرفی توان و تجربه پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری به عنوان تنها متولی ملی فعال در این عرصه و مشاوری امین و دلسوز در سیاستگذاری، ممیزی، تدوین مقررات و برنامه ریزی کلان کشور و اجرای برنامه‌های متعدد مرتبط با زیست فناوری دامی در سطح ملی
 • برگزاری هم اندیشی، نشستهای تخصصی، کارگاههای آموزشی و تبادل نظر و

دبیرخانه همایش از کلیه متخصصین، استادان، پژوهشگران، صاحب نظران، کارشناسان، دانشجویان و صاحبان صنایع و دست اندرکاران برای شرکت فعال در این همایش جهت ارائه دستاوردهای علمی خود دعوت به عمل می آورد.

محورهای همایش 

 • جایگاه زیست فناوری در تشخیص و پیشگیری بیماری های دام، طیور، آبزیان
 • زیست فناوری تولید مثل دام
 • نقش زیست فناوری در انتخاب ژنومیکی و شناسایی ژن های کاندید در به نژادی
 • نقش زیست فناوری در تامین افزودنی های خوراک دام، طیور و آبزیان
 • کاربرد زیست فناوری حیوانی در پدافند غیرعامل و دفاع زیستی
 • حیوانات ترانسژنیک

دبیرخانه همایش از کلیه صاحب نظران، استادان، پژوهشگران، کارشناسان، دانشجویان و دست اندرکاران حوزه زیست فناوری دامی برای شرکت فعال در این همایش جهت ارائه دستاوردهای علمی خود در زمینه های تخصصی فوق دعوت به عمل می آورد. محورهای همایش در سایت همایش به آدرس www.animalbiotech.ir قابل ملاحظه است و انتظار می‌رود ارسال کنندگان مقالات به این محورها توجه نمایند.

نحوه ثبت نام و ارسال مقاله

 • مقالات ارائه شده باید حاصل فعالیت‌های پژوهشی جدید و اصیل ارائه‌دهندگان باشد.
 • مقالات می‌توانند به صورت کامل یا چکیده ارسال شوند، مقالات کامل باید چکیده انگلیسی داشته باشند و مقالاتی که به صورت چکیده ارسال می‌شوند لازم است به زبان انگلیسی باشند.
 • ثبت نام در همایش و ارسال مقاله صرفاً از طریق پایگاه الکترونیک همایش انجام می‌شود.
 • ارسال مقاله به همایش، تنها پس از ورود به سیستم و پرداخت هزینه ثبت نام امکان‌پذیر است.

نکات مهم:

1: گواهی ارائه مقاله به شرط حضور فرد ثبت نام کننده و ارائه مقاله به شکل پوستر یا سخنرانی صادر خواهد شد.

2: گواهی ارائه مقاله فقط به نام شخص ثبت نام کننده صادر می‌شود و نام سایر نویسندگان به ترتیب درج شده در مقاله در گواهی ذکر می‌گردد. برای سایر نویسندگان گواهی دیگری صادر نمی‌شود.

3: برای شرکت کنندگان (بدون مقاله) به شرط پرداخت هزینه ثبت نام، فقط گواهی شرکت در همایش صادر می‌شود.

4: ارسال مقاله‌هایی که در همایشهای قبلی ارائه و یا در مجلات داخلی چاپ شده باشند، مجاز نیست و در غیراینصورت تخلف علمی محسوب شده و از حضور شخص در همایش ممانعت بعمل آمده و کلیه مبالغ پرداخت شده توسط وی به نفع همایش ضبط خواهد شد.

تاریخ‌های مهم

اعلام خواهد شد

ارکان همایش

دکتر محمد رضا زمانی – عضو هیئت علمی و رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری

دکتر امیر میمندی پور - عضو هیئت علمی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری

محل برگزاری همایش

تهران، پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری

هزینه ثبت نام در همایش

  دانشجو هیات علمی و سایر افراد
هزینه ثبت نام بدون تاخیر 1000000 ریال 1200000 ریال
هزینه ثبت نام با تاخیر 1200000 ریال 1440000 ریال
ارسال بیش از یک مقاله 30 درصد حق ثبت نام به ازای هر مقاله اضافه تا سقف 5 مقاله
 • هزینه ثبت نام شامل بسته اهدایی همایش، لوح فشرده حاوی مقالات، ناهار و پذیرایی بین جلسات (تنها برای فرد ثبت نام کننده) است.
 • هر ثبت نام کننده فقط می تواند یک مقاله (به عنوان نگارنده اول) به همایش ارسال نماید. ثبت نام کننده برای ارسال بیش از یک مقاله (به عنوان نگارنده اول) بایستی به ازای هر مقاله معادل 30 درصد حق ثبت نام، علاوه بر حق ثبت نام اولیه به حساب همایش واریز نماید. بدیهی است حضور ثبت نام کننده به عنوان نگارنده دوم به بعد در مقاله‌های دیگر محدودیتی ندارد.
 • در صورتی که کل مقالات شرکت کننده‌ای پذیرفته نشود و تمایل به شرکت در همایش نداشته باشد، در صورتی که یکماه قبل از برگزاری همایش درخواست خود را برای عودت هزینه ثبت نام به دبیرخانه همایش ارسال کرده باشد، هزینه ثبت نام پس از کسر 30 درصد (یک ماه بعد از برگزاری همایش) عودت خواهد شد.
 • دانشجویان باید تصویر کارت دانشجویی معتبر یا مدرکی دال بر اشتغال به تحصیل خود را هنگام ثبت نام ارسال نمایند، چنانچه مدرک دانشجویی معتبر نباشد، ثبت نام به صورت آزاد صورت خواهد گرفت. مقتضی است دانش آموختگان محترم به این موضوع توجه نمایند.

امکانات رفاهی

نحوه واریز هزینه ها

واریز هزینه های حضور در همایش صرفاً به صورت آنلاین و از طریق پایگاه همایش در طی مراحل ثبت نام و پس از تکمیل ثبت نام در صفحه پرداخت امکان پذیر است.